Dětské finále Dolany – Vacov

29.09.2014 19:12

Dětské finále Dolany – Vacov

Tak v tomhle složení asi naposled. Málokterý tým starších dětí není zatížen odchodem nejstarších dětí do dorostu nebo k mužům. Proto je třeba udělat symbolickou tečku za tímto ročníkem dětské ŠHL. Proto v sobotu 27.9.2014 v Dolanech připravili důstojné finále této kategorie. A ve Vacově se to pak slavnostně vyhlásí a uzavře.

I v Dolanech bylo vidět a cítit zklamání. Možná hlavy v dlaních. Tahle ztratit celkový triumf a darovat jej soupeři, to se fakt nevidí. Vacov B odjížděl na vyhlášení hodně smutný. A hlavně s neplatným pokusem. Přitom dokončený čas 16,69 by stačil na celkové vítězství s prstem v nose… Škoda. Vacovskou smůlu podtrhl tým A, škoda pro žluťásky po druhé. Ale mají před sebou spoustu soutěží za ta jejich dětská léta. Do patnácti „času hnoj“. 28,54 a místo sedm. Tryskáči z Budilova se taky odlepili od země a přistáli v Dolanech v sympatickém čase 28,17. Místo šesté. Pozici nejlepšího týmu Strakonicka opustili – dočasně snad – fialoví šneci z otavského levého břehu, ze vsi Poříčí. Budoucnosti se nebojím, v pozměněné sestavě po generační výměně mají loňští celkoví vítězové zdatné nástupce. 22,56 a místo páté. Druhým Strakoňákům ze Sousedovic, kteří jsou v ideálním věku pro mladší kategorii, utekla o pár setinek jednak bedna v Dolanech a jednak o bodík ta celková. V obojím případě bronzová. Brambůrky za 17,59. Největší favorit podle mého názoru opět nedosáhl na celkové vítězství, zase jenom o bod. Třísov však ukázal potenciál být příští rok výše a zase bude patřit k favoritům mladší kategorie.  V Dolanech třetí místo 17,36. A kdo si po Dolanech jel užít diskotéku k Milušce do Vacova, byla určitě malá lvíčata. Opět stlačila svůj čásek na nižší úroveň, (pokud ne, tak mi to Pepo promiň… :-) ) na 16,97. Stříbrem ověnčeným lvíčatům ze Žihobec pak do večerních hodin patřil parket ve Vacově. Vítězství pro sebe urval lepší tým Jámy s označením B za čas 16,41. A po patálii Vacova B jim spadlo do klína i první místo celkově, v což snad ani v Jámě nedoufali. Ale v hasičině je možné opravdu všechno. Není hotovo, dokud terče nesvítí a všechno je zapojeno, tak jak má…

Třísov ve starších si trošku vybíral smůlu, zase neplatný pokus. To už naštve. Trošku zklamané jely domů i modré Sousedovice, umí lépe útočit než za 20,93. Desáté pořadí. Stejná věta se dá napsat i pro starší tým Poříčí. Bylo na víc, konkurence byla rychlejší. 20,11 a místo deváté. Smolný soutěžní víkend pokračuje i pro starší tým Vacova B, až 19,28 přináší na závěr jenom tu osmu. Děti, no, pomalu leckdy skoro dorost, zakončily sezónu opravdu luxusními časy. 15,70 – před lety možná nedostižné první místo. Vítejte v realitě roku 2014. 15,70 – místo sedmé pro Chlum. Rudí koně z Dřešína, s označením A, dohánějí tu ztrátu od začátku. Ale letos byl lepší tým s označením B. Rudé dresy Dřešína A se loučí s touto sezónou časem 15,53 a se šestkou na diplomu. 14,95  - to už musí být medaile přeciž. Ne, není, je to jen páté místo pro místní omladinu. Dlužno dodat, v Dolanech není momentálně rychlejší družstvo. Dobrou sezónu absolvoval dřešínský tým, který známe jako tým B. 14,67 přináší brambory jenom. A co, na celkový bronzík to stačí. Vacovskou smolnou sobotu konečně protrhl tým žluťásků s označením A. Dosáhl svým skvělým časem na bronzík. Ten čas zastavil časomíru v 14,36. Pokus o zázrak jako v mladší kategorii se o vyšší level však nekonal. Ale lvi ze Žihobec bojovali. Jako lvi… Sympatický tým šel slavit jak stříbro v Dolanech tak stříbro celkové. Jáma neponechala nic náhodě, asi bych si nedokázal představit, že by darovala stejnou patálií celkové vítězství Žihobcím. Na rozloučenou s dětstvím střihla 12,66 a zkompletovala vítězství soutěžní i celkové.

Pak ta kolona vyjela na kopec do Vacova a v obecním sále u Milušky se to všechno nejprve zhodnotilo. Kategorie Starší – 10. Senetářov, devítka – Vacov B. Osma celková patří Dřešínu A společně s Poříčím. Šestku dostaly Dolany. Pětku svými výkony urval Chlum. Bramboráky budou dělat ve Vacově pro tým s označením A. A pak už je to známé: trojka – potlesk pro Dřešín B. aplaus pro opět druhé Žihobce na dvojce. Vítězné chorály zní v uších Jámy.

V mladší kategorii to četli v sále tahle. Desítka – Benešova Hora a mladší kobráci. Devítka – Jáma A. Osmu si vylétali tryskáči z Budilova. Sedmu vynesl Vacov A. Šestku urvaly rychlé šelmičky původem z Žihobec. Na pětku po loňsku klesl omlazený tým Poříčí. Dopředu se tlačily hlavně Sousedovice a jsou stupínek pod stupni vítězů. Konec dobrý všechno dobré. Zklamání zaplašilo celkové třetí místo u Vacova B. Druhé místo obhájil rychlý Třísov. Vítězství spadlo do klína Jámě B.

A pak už začala volná zábava. Loučíme se se všemi, kterým právě skončilo dětství. Snad jste v kolektivu mladých hasičů zažili hodně zábavy a byli jste dobrá „partyja“. Naopak do mladších naskočí borci z přípravek a kolotoč pro vedoucí dětí začne znovu. Už od Plamene a podzimního kola budou družstva mít jiné složení. Ať pokračujete ve svém hasičském snažení i příští rok. Ať to pak u Milušky můžeme kladně zhodnotit. Tenhle večer je jen Váš.

                                                                                                                                      MaK

�            MaK