Ostrý start hasičat v Dřešíně

16.06.2013 19:15

Ostrý start hasičat v Dřešíně

Dospěláci si svůj hasičský vercajk použili už před týdnem v Kalenicích, v sobotě 15.6.2013 však je slyšet hukot mašin na louce pod Dřešínem na Strakonicku. Sem dorazila hodně početná řádka hasičských nadějí ze všech koutů Pošumaví. Notná dávka týmů hlavně z místního okresu. Nikde jinde v kraji pod Strakonickým hradem není možnost se utkat se soupeři z Prachaticka či Klatovska, než právě tady.

Počasí už dostalo rozum a všechny příchozí tak čeká opravdu příjemná, krásná, suprová soutěž včetně dárků od místních, pečlivých pořadatelů, tj. voňavého prasíčete v udírně a na závěr k odjezdu, notné porce zmrzky. Ale jak to bude při soutěži vypadat? Až projde voda přes čtyři desetimetrové hadice a trefí terč, bude na časomíře nějaká ta, v dětském provedení, patnáctka, či šestnáctka?

A na plac jde hasičský potěr. Nevzdají fakt nic a chtějí dokončit za každou cenu, tihle hasičští caparti. Tj. i v Střelských Hošticích vyrůstají a vychovávají oddaná hasíčata, na těch to bude za dvacet let stát, 47,25 a třetí flek. I Malenice jsou u řeky, sem tam se tato rozvodní a budou potřebovat k zásahu kvalitní modrou krev. Vyrůstá jim tam v pravdě nezdolná, umí dát lepším pokusem 36,13 a druhé místo v přípravce. První po zásluze Sousedovice, ubrali od Malenic na setinku přesně tři vteřiny, druhý neplatný pokus na prvenství nic nezměnil a na času 33,13 taky ne.

Všichni si tu zaslouží být, vždyť přispěli svým dílem k této výborné soutěži. Heslovitě k desátému místu. Mladší „modrásci“ z Malenic  - 40,14, a třináctka, Vacov C – 32,59 a dvanáctka. Pozor, na tenhle tým, jedou svou třetí soutěž v životě!!! Strakonice – 30,17 a kousek od desítky, jedenáct. I mladší B tým Střelských Hoštic umí být rychlejší, jéje, ale v Dřešíně  jen 27,85 a konec první desítky. Pozor na dráhu, máme tady různou zvěř, na devátém místě útočí „vlčata“. Jsou ze Štěkně a dávají 26,70. Říkají si „rychlá rota ze Zdíkova“, vyladili mašinu, no, hlavně aby je strojník nebrzdil. Tuna na louce osmý plácek za 25,91. Přespolní a za potokem sídlící sousedi z Čestic ukázali také své dva pokusy, ten lepší přinesl sedmu za čásek 24,82.  A šestý diplom v mladší kategorii dokázali sestřelit mladší tým ze Sousedojc. Pěkné trefení terčů 23,87. Na Strakonicku by jistě pokračovala série medailových umístění. Tady v silně jihočeské konkurenci jen páté pořadí. Střelské Hoštice A s časem 22,40. Sokolíčkové vacovští s označením B ve svých žlutých dresech vykvetli na dřešínské louce jako pampelišky, aspoň bramborové chipsy za čtvrté místo ochutnali, „tajmík“  21,67. A nastupuje Vacov A a tento dosahuje bronzových medailí za čásek 20,43. (To mi řekněte, jak to v tom Vacově dělají? Pět družstev dětí dohromady, dvoje ženský. Himl, zřejmě slušnej oddíl. Nebo že by Mišánek přiložil ruku k dílu? No, spíš.. no nic…čtou to děti:-)…). Snažili se, snažili se ale k „doublíku“ Jámy nepřispěli, proti byl jeden silný soupeř. I tak se stříbrný plac mladší Jámy cení za druhý pokus v 19,81. Proti byly fialové dresy s malým šnečkem a s nápisem SDH Poříčí na zádech. Šnečkovi na jejich tričkách rozhodně nedošel sliz. Druhým pokusem sychrovali své vedení, z 18,75 na 18,17 a v mladší kategorii bylo hotovo.

Na druhé základně však zuří hasičský souboj starších dětí. I zde od konce k desítce aspoň ke zmínce: Střelské Hoštice – nepovedlo se no, hlavu bych si z 26,97 a 16. místa nedělal. Malenice starší patnácté za 26,80, Borci ze Slaníku jedou za 26,24, plac „fourteen“. „Čipové a Deilové aneb starší rychlá rota“ ze „Ždíkova“ jsou na třináctým placu za 25,69. „Starší Vlčata“ ze štěkeňské smečky přispěla dvanáctým časem 25,09. Nový postrach Strakonicka – vyslanci okresního města Strakonice, třetí soutěž v životě, radující se jak z titulu mistra – jedenáctka za 24,01. Myslivečkové dorostli do starší generace a „halt“ to chviličku potrvá, než k Milanovi Martanů se budou vozit zase poháry z dětských kategorií, od prvního místa to bylo přesně deset kroků za čas 22,42. Devítku psala na diplom paní Vacovu A, kolikátýmu to týmu z Vacova celkem, čtvrtýmu? Sokolíčci zastavili časomíru v 20 a 69 setinách. Místnímu sboru taky odrostli mladší, tak co se dá dělat, no. Přihlásit je do starších s dovětkem B. Ale umí to domácí, budu odporovat každýmu, kdo tvrdí opak. Osmička za 20,54. Než člověk vysloví jméno jejich vsi, tak musí použít přesně pět slabik: Sou-se-do-vi-ce. Tihle borci dávají 20,23 a mají šťastnou sedmu. I větší „Stašíci“ letos běží asi třetí soutěž, ale ono to půjde, čas 19,78 a šestička se jisto jistě zlepší. Někda je prostě lepší tým B než A, i když u Sokolíků z Vacova je to úplně jedno. Časomíra odměřila pátý čas týmu B 19,63. Silná dívčí část táhla domácí A team za medailemi, žel na pódium dneska nedošlo. Inu nesmutnil bych za 18,30 a dostali výživné „erteple“ k ochutnání. O medaile se zvláštní hříčku osudu podělily všechny tři přítomné okresy. To bronzové zastupují okres Strakonice nadupané Čestice, konečně něco urvaly za 17,60. Druhé místo putuje do okresu Klatovy. To rychlá lvíčata ze Žihobec po prvních pokusech moudře uznala, že honit kořist do Jámy je asi zbytečný. Nutno pošetřit běhy na druhý pokus. Nakonec gazelu přeci jenom uštvali v druhém čase dne 16,81. První pokusem ze všech starších totiž bylo hotovo. No, podle prvního pohledu budou mít příští rok v Jámě, okres Prachatice, sakra rychlej dorost, v Dřešíně totiž stanovili rekord dětské ligy, neskutečných 13,97!!!. To je rychlejší, než stihnu napsat tyhle řádky, šmarjá… To je jakoby doběhli k základně a sestřelili terč od základny na pětatřicet metrů…

No, pořadatele této krásné, příjemné, odsejpávající, prosluněné a skvělé soutěže chvalte, kde můžete. Trošku možná zlobila dodávka vody a přetlakáče, ale nad těmito muškami mávněte rukou. Ono se to vychytá. A to je tedy konec začátku dětské ŠHL, tády, tády, dááááá….

Samozřejmě ještě není konec, nebojte. Na základnu právě nastupuje tým Vacov s označením družstva – W - … :-)

                                                                                                                          MaK