Dramatické vyvrcholení dětské kategorie v Bohumilicích

09.09.2013 19:20

Dramatické vyvrcholení dětské kategorie v Bohumilicích

Krásné počasí pomohlo bohumilickým „šmoulům“ ke krásné soutěži. Pěkné počasí přilákalo i dost fans požárního sportu a tak tito u výtečného Klostermánka mohli pěkně fandit. A pokud se pohybovali u základny B, mohli mačkat palce těm nejmenším borcům, co se potýkají s hadicemi. A viděli jistě pěkně nadupaný závěr tohoto ročníku dětské Šumavské hasičské ligy.

Jako první jdou na to malí borci z přípravky. Hned tu máme souboj – kdo z koho. O pár kapek vody a v čase čtyřech trojek za sebou – 33,33 to byl pěkný útok sousedovického hasičského potěru. Druhé místo pro sebe pro změnu urvala rychlá mařská koťata. 35,88 pro Svatou Maří.

Tento souboj předznamenal další bitvu o celkové pořadí v dětské kategorii mladší. Příliš krátký. Tohle postavení proudaře ovlivní nejenom dětský útok. Ale nesmutnil bych. Vacov C zakončil své působení časem 77,43 vteřiny. Místečko dvanácté tak obsadili. I domácí malá „šmoulata“ začínají pěkně kousat a příští rok budou jistě výše než na jedenáctce za čas 38,82. I malí „tryskáči“ od cestářů z Budilova budou příští rok připomínat F-16 Tomcat. A dají lepší čásek než 38,49, místo deset. Sympatický tým ze Sousedovic poté atakoval úspěšně metu 25 vteřin. Devítka v nabité konkurenci jim patří za čásek na časomíře 24,77. O sedmdesát setin rychlejší vodu dokázali v hadicích zkrotit malí „Horáčkové“ z Hory Benešovy i sousedi z kopečka nad Bohumilicemi ze Svaté Maří. 24,17  - a tak na nástupu vyhlásili dvě sedmá místa. 24,04 – tak sestřelil terče výborný tým malých „sokolíčků“ s označením B. Voda šla skutečně za patami a šesté místo tak obsadili. Početní diváci jistě viděli další milník žihobeckých lvíčat. Mega-zlepšení o pět vteřin, strop!!! Malá „lví koťata“ příští rok budou ještě lepší. 22,09 přináší zasloužené páté místo. Určitě mysleli na celkové vítězství. Rozhodně na to měli a nebyli daleko. Před Bohumilicemi dva body. Ale skvělý tým Vacova A dává jenom 21,73. Mišánek byl pak ve stánku koupit brambůrky. Ale asi spokojenost, třetí celkově je super, ne? Nakonec třetí místo stačilo, uff, ale byly to nervy. Fialový „šnečkové“ z Horního Poříčí se rozběhli, menší patálie na trojáku je stála čas kolem šestnácti vteřin. Ale trefili se nakonec v 18,66. A sedm bodů za třetí místo stačí na celkové vítězství kategorii mladší. Ani druhé místo Jámy na celkovém pořadí a stupních vítězů moc nezměnilo. Jáma si dala nejlepší čas roku 18,06. Třísov sympaticky a pořádně dotahoval, tlačil fest. Ale o pouhý bodík to nevyšlo. I tak 15,16 super čas. A k tomu vítězství v Bohumilicích a celkové druhé místo.

Žihobecká lvíčata se kousla, a chtěla odčinit tu křivdu a N z Dolan. Bohužel asi chtěla moc. Košík šel hned do vody, ale nenasazen na savici. Útok sice byl dokončen, ale to už p. Mašláň mával červeným praporem jak toreador na koridě. Tudíž zase N a smutek. Ale „hřívu“ lví nahoru, druhé místo celkové je skvělé. Ještě máte v tomhle složení celý rok a budete postrachem v té hasičské „savaně“. Nevím proč, ale mimo soutěž šel Vacov B a ten dával 19,19. Jedenácté místo dává a sestřeluje Zdíkov. Nevím, ale děti v tomhle věku by měly dávat 20 vteřin a ne 40,53. Třeba za rok tam bude zlepšení. S dřešínskou výpomocí se snažili ukázat i starší „šneci“ z Poříčí. Béčkařka ale bojovala se zapojením hadice B, ale dokončit se podařilo aspoň v desátém čase 28,32. I starší „šmoulata“ z Bohumilic jedou jak bílé fretky na dráze. Dokončují v čase 26,48, znamená to deváté místo. Hora jede, Hora – V Bohumilicích za 22,70. Holky v zámezí píšou na diplom číslici osm pro tento  tým. Tajmem 21,17 se s letošním ročníkem rozloučili starší „Stašíci“. Místo číslo sedm, aspoň bylo šťastné. Sousedovice taky potkala nějaká ta chybka, ale to nevadí. Pod dvacet to klaplo. 19,28 a místo šest. Konec dobrý platí i pro další skvělé „Strakoňáky“. B tým Dřešína se v bomba čase 17,45 raduje jako nikdy. Že to je páté místo, to jim ani nevadí. Vacov A i dokonce vedl v této kategori. 16,99 by stačilo leckdy na umístění na bedně. Ale Mišánek musel po druhé pro brambůrky do stanu, škoda. Hm, myslivečkové z Dolan chytli vítěznou slinu a hlavně skvělou mušku. 16,84 – první rok ve starších, to je na klobouček. Třetí místo na bohumilickém hřišti. Jámě se nepovedl troják, ale nakonec to všechno dotáhli k času 16,05. Celkový vítěz kategorie starší. Naprosto skvělý, dokonalý čas předvedl nadupaný tým rudých „koňů“ z Dřešína A. 15,80 svítí na tabuli a v kádi poté skončí všichni členové družstva a hlavní trenér Radek přes výhružky taky. Tímhle se posunuli na konečné třetí místo.

Takže gratulace vítězům, poraženým čest. V kádi na konec skončili skoro všichni. Málokdo zůstal suchý. A pro děti to už tedy skončilo. I za rok zde bude konkurence jistě nabitá, třeba více než letošních 25 dětských družstev. Dávám tímto svůj hold všem dětským bojovníkům a i bohumilickým pořadatelům za přípravu dětské části jejich soutěže.

                                                                                                                                      MaK