Dolanská bitva mladších hasičů

24.08.2014 19:10

Dolanská bitva mladších hasičů

Již od rána 23.8.2014 Dolany žijí požárním sportem. Nejprve, tak jak to povětšinou bývá, se na startovní čáru postaví dětská družstva. Zeměpisně dáno – jsou tu pomalu skoro z celých Jižních Čech.

I z okresu Strakonice začalo jezdit nějak více družstev. Okolo Sousedovic se rodí stále dost dětí, zřejmě úrodný kraj tam u Strakonic, a tak paní vedoucí Edita může dokonce postavit B tým Sousedovic. Jedná se patrně o borce, přípravkou prošlé, proto sbírají zkušenosti. Nevadí tedy 9. Místo za 74,44. Na tuhle soutěž přilétávají i tryskáči z Budilova, brzo již postrachem budou na hasičských dráhách. Osma na diplomu 36,15. Pozor, na dráze jsou lvi. Pěkně koušou a jsou pekelně rychlí. Ale tentokrát se perou s pravým proudem, tyhle lvíčata ze Žihobec. Ale jsou to bojovníci nezdolní. 25,34 přináší sedmé pořadí. I dole pod kopcem v Bohumilicích si chystají do zásahu pěkně rychlá „Šmoulata“, tihle už Gargamelovi a Azraelovi jistě zdrhnou. A požární sport jim jde jedna báseň. Letí jak bílá „strela“ a jsou u cíle svého snažení ve 23,28 vteřinách.  Šesté pořadí. Aj, že by se lídr zadrhl? Boj s béčkem a přetlakáčem ovládl tento útok, k tomu zazlobí spojka na céčku a je z toho docela na druhou stranu dobrý čas 20,44. Njn, ale bojovníci z Třísova jsou zvyklí na jinší časy a umístění než je to páté. Tož dobrá forma je provází i nadále, a přivezli si ji s sebou i do Dolan. Modrý, zkušený a ideálně dorostlý „ postrach soupeřů“ ze Sousedovic s označením A přišel taky promluvit do celkového pořadí. Tož promluvil fajně – 17,72. Bronzovou náplast na tu nepovedenou Benešovku, kterou v tomhle ohledu „vem čert“, si jako balzám přiložili fialoví „šneci“ od ze vsi na břehu řeky Otavy tj. z Poříčí. 17,70 je bronzový čásek. Ještě níže logicky stojí stříbro. Himl, už i ve Vacově atakují v mladších tu šestnáctku. Moc k ní nechybělo, inu stříbro stálo za 17,06. Označení týmu – Sokolíčkové B. Kdo dal šestnáctku, vyhrál. I mladší tým B Jámy přispěl  svým dílem k získání double. 16,66 přináší první zlatý pohár, nebo spíše žlutě zbarvené medaile a vítězného melouna.

Turbo-rychlý Třísov ve starší kategorii nespojil troják s pravým proudem a p. Klimeš moudře uznal, že boj je marný. Nejlepší příště. Stašíci taky dorůstají k dobrým časům, a co. Ono se to v Dřešíně povede „lépěji“. 24,17 no a co – jedenáctka. Loni tu slavně vyhráli domácí myslivečkové, to bylo radosti vůkol v celé vsi. Letos to na medaili bohužel nebylo. Drobné zdržení na koši, a tlak vody zamává i s dospělým proudařem, natož s 12 – 13 letým hasičem. Nakonec z toho bylo jen 22,11 a desítka. O něco lepším útokem se prezentovali starší „Šmoulové“ z Bohumilic. Velká škoda, že letos nepořádají v rámci ligy dětskou soutěž, vždy to u nich bylo napínavé finále s velkou účastí. 21,01 devítku přináší. A 20,10 přináší jenom osmičku. A to nemuselo býti takto, první terč byl trefen v 16,99. Veliká škoda pro Sousedovice. Když už spolu „sousedili“ v celkovém pořadí u mladších, tak je v tom další Strakoňáci nechtěli nechat. Do Poříčí se tak veze jenom sedmička za dobrý čas 17,88. Odčinit tu loňskou křivdu. Pořádně se zakousnout. To byly cíle starších nadupaných Žihobeckých lvíčat před útokem, ale pokaždé se to nepodaří. 17,34 – asi nebyla spokojenost se šestým místem, asi pomýšleli tito lvi na jinačí „kořist“. Rudí koně z Dřešína s označením A, taky už jedou a ladí formičku na jejich závěr sezóny u nich doma na place. Tam je to z kopečka, tam to bude rychlé. Pětka ve škole to sice zatím není, ale v Dolanech na soutěži ano. 17,18. Sokolíky nahoře na kopci pod patronátem vacovské hasičárny taky mají rychlé. Ať jim to lítá i  nadále, brambory se vyorávají v 16,78. Ze zdvořilostní návštěvy se pomalu, ale jistě stal stabilní účastník dětské ligy. Chlum si už taky jezdí na Šumavu pro poháry, do Dolan pro ten bronzový. Dostali ho za 16,71. Neskutečná „haluz“ v podání Dřešína B. Na tohle budou v Dřešíně dlouho vzpomínat a video si budou pouštět na vánočních besídkách a schůzích sboru ještě za pět let. A to ještě věřím tomu, že to rudí koně svůj čas vylepší. 14,60. Nevím, kolik let je členům starší Jámy, ale dle  prvního i druhé pohledu na toto družstvo se patrně jedná o opravdu jednu z posledních soutěží v tomto složení. Tak proč si to neužít a když se zadaří za 12,90, tak proč nevyhrát. Aspoň to bude v Dřešíně zajímavé.

My všichni jsme tedy zvědaví, jak se ta dětská liga vlastně rozlouskne. V mladších bojuje o místo na bedně pět družstev a ve starší taky nemá nikdo nic jistého. 6.9.2014 si to v Dřešíně odškrtneme.

                                                                                                                                      MaK