Dětské kolo – Budilov 2013

08.07.2013 19:17

Dětské kolo – Budilov 2013

Jako „předkrm“ tradičnímu „hlavnímu chodu“ v podobě dospělé soutěže je bráno klání  mladých dětských požárníků a jejich soupeření o mistra Mařského vrchu, resp. super rychlého požárníka opravdu perfektní budilovské dráhy. Ve čtvrtek večer to sice nevypadalo. Děti vyrazily vstříc začínajícím prázdninám, a tak startovka po pravdě zela prázdnotou, tři mladší  a pět starších. Nakonec dobrá věc se podařila, i díky obětavým vedoucím, rodičům a i mimo jiné trenérům fotbalových žáků, startovka narostla na tradiční ligovou konkurenci deseti starších a devíti mladších hasičských teamů.

Mladší nastoupili na lajnu jako první. No, bohužel se to pokaždé N-epodaří. Škoda, mohl to být útok Třísova na nervy ostatních soupeřů, ale nespojené béčko udělalo své. Neházel bych to dle mého názoru na béčkaře, se holt stanou horší věci v životě ne.  A vida, zase je tu máme, možná je znáte, ty malé bohumilické „šmoulíky“. No tihle určitě utečou „Gargamelovi“. V čase trefených terčů 35,47 osmička na pořadí. Místní „tryskáči“ s podtitulem „MiG 21“ už dohánějí starší generaci místních požárníků. Sedmičku na dráze trefili. To když rozsvítili terče v 33,03. Malí pokračovatelé s protější strany kopce ze Svaté Maří na kopečku s označením „přípravka“ dali hodně slušných 32,10 a pobrali v silné konkurenci šestý flek.  A hnedka pod nimi jejich starší bráškové, sestřičky a jiná přízeň z Maří či Štítkova. Následovníci „rychlých koček z Maří“ se totiž umějí trefit v 24,72.  A holky v zámezí už jim píšou na diplom pětku. A pak už se rozhořel urputný souboj všech Vacovů, i když nejvýše byl jiný tým. Tak se nám všichni „Sokolíčkové“ srovnali podle pořadí a názvů. Čtvrté místo – označení C za velmi slušný tajmík 24,16, bramboráčky pekli v Budilově docela dobrý. 22,49 – bronzový tým Vacova – označení B. Jeli jak žluté fretky. No a druhé místo, to neuhodnete. Vacov, samozřejmě, a ten nejrychlejší – s označením A. Velmi slušný a kvalitní útok za 19,80. No jo, když ale máte proti sobě „šnečky“ z Poříčí, běhající ve stabilní výkonnosti, nejlépe pod 19 vteřin, tak to je potom těžký. Jak na Strakonicku, tak na lize. 18,89 za první flek.

Tak a žádný štráchy s prodlevami. Okamžitě se hrneme na starší. 61,35, no příště to bude o minimálně 40 vteřin lepší, stále se lepšící větší „Šmoulové“ z Bohumilic. Desítku najdete na diplomu. Hora jede, Hora… Jo, připomeňme si tento pokřik, ještě ho určitě uslyšíme. Budilovem zněl tento pokřik v devátém „hlase“. To když se Horáčci, o drobet větší, trefili do terčů  a časomíru v 27,47 zastavili. I „Ždíkov“ začal úspěšně vychovávat své hasičské nástupce. Ono to půjde jen výše a rychleji než v osmém čase 27,03. I budoucí hasičská elita ze Čkyně umí zaútočit a s terči zatočit, sedmička je brána jako šťastné znamení. Dvě čtyřiadvacítky svítily na časomíře, 24,24 tedy. Starší Jáma by normálně byla jinde, to určitě. Podobný případ se stal tenkrát na Stachách družstvu Šipouna. Tohle Vás nemůže rozházet,  22,01 pro Jámu v podobě šestého místa a výzva pro dotírající soupeře, hlavně pro „lvy“ ze Žihobec.   Ááá, mladá stachovská „pyžámka“ se nám rozjíždějí, pomalinku, jistě, ale kupředu. Když Čkyně měla dvě čtyřiadvacítky, tak Stachy mají tři dvojky na časomíře, spolu s jedno nulou. 20,22 nummer five. No, normálně by to laik bral jako zálohu pro zkušenější tým Dřešína. Kdepak, nebuďte včerejší. Dřešín B totiž umí, a není to nějaký ten sparingpartner. Žel za čas 19,86 následovalo vystání fronty na bramboráky ve stánku. Úspěšnou sobotu v Budilově totiž korunoval tým starších Sokolíků A za 19,52. Pohár sice v Budilově dětem nedávali, ale obrovské medaile ano, do Vacova putují ty bronzové. Rudí „koně“ z Dřešína taky jeli kalupem k terčům, to člověk ani pomalu nestačil nahrát video, jak to bylo rychlý. Tomu se říká: zamotání celkového pořadí. Za luxusních 16,06 pobrali tihle bojovníci a hlavně bojovnice stříbro. Každá tradice jednou končí a věčně druhý tým může porazit soupeře. Tento milník se dnes povedl starším žihobeckým „lvíčatům“. A že dávat patnáctku není najednou žádný problém, že „králové savany“ z pod Javorníka, 15,91 a první flek. Inu, ještě to ve starších bude napínavý, nervy drásající souboj o čelo.

Takže se milá děcka někam poseďte, vychutnejte si vyhraného melouna. A pojme se tedy vrhnout na ten slíbený hlavní chod…

                                                                                                                                      MaK