Chlum – ostrý začátek pro děti.

15.06.2016 12:19

Chlum – ostrý začátek pro děti.

I děti jsou už nervózní, kdy už to konečně začne. Trénují od jara na tento okamžik. V sobotu 11. června 2016 se konečně dočkaly. Svou noční soutěž pořádají hasiči v Chlumu u Křemže v okrese Český Krumlov. Co jsem tak poslouchal rodiče po návratu domů do Poříčí, chválili si to tam. Líbilo se jim v Chlumu a bylo to fajn. Dorazilo prý i dost návštěvníků. Takže jen tak dál.

V mladší kategorii se utkalo šest týmů ze tří okresů. Šestý skončil tedy Třísov časem 38,79. Tma tentokrát moc nepomohla. Nevadí, v Dřešíně to bude lepší. Další generace lvích koťat vyrůstá v Žihobcích. Je to jenom začátek, ono to půjde lépe, pět vteřin bude příště dole.  23,83 je místo páté. Pod stupni vítězů skončilo Přídolí, které dokončilo požární útok za 21,05. Třeba přijedou sem někam poblíž a budu mít možnost je poznat blíž. Třetí místo obsadila Jáma za skvělé dokončení útoku v 17,99, bylo to těsné.  Jediný strakonický zástupce v mladší kategorii, kluci a holky z Poříčí nakonec skončili druzí. Obhajoba je těžší.  Čas 17,92 přinesl stříbro. První místo si nenechaly utéct Netřebice, zastavily časomíru v 16,42 vteřinách.

Starších družstev se sešlo jedenáct. Pokusy třech družstev však zůstaly nedokončeny, Jámy, domácího týmu z Chlumu a Dřešína. Je to frmol, musí to klapnout bez chybky. Ale když už zůstane košík nenasazen, či není něco spojeno nebo to není na svém místě, tak jsou to patálie. Tudíž nevadí.  Osmé umístění nakonec vybojovalo Přídolí časem 44,52. Další krumlovský celek vyběhl ze startovní čáry ke svému pokusu a po 28,78 jej dokončil. Sedmé místo získal Rožmitál na Šumavě. Dolní Dvořiště je už trochu známější, sem tam zajede do Benešovky. Taky umí po tmě útočit. Za  26,07, což je místo šesté.  Křenovice z okresu Písek taky vyrazily lán světa do Chlumu. Dokončily útok v 22,09 vteřinách a bylo z toho páté místo. Třeba dorazí i do Dřešína, tam to mají jistě blíže. Těsný souboj o třetí místo nakonec dopadl hůře pro Vacov.  Sokolíčkové předvedli dobrý útok za 20,17, ale místo z toho bylo čtvrté. Třívteřinový prostřik by příště mohl fialové „šnečky“ zamrzet. Naštěstí se terč v 19,91 vteřinách rozsvítil a tým z Poříčí si mohl oddychnout.  Skončil třetí. Druhý útok sobotní noci předvedly Netřebice časem 16,12. Rekord ligy, který asi nikdo dlouho nepřekoná,  naprosto neskutečnou haluz tak předvedl Třísov - 11,99!!! Rozběhli se vůbec ze startovní čáry? Nebo mělo všechno připravené a pospojované? Nebo se jich terče tak lekly? Tak to musí klapnout snad úplně všechno, aby se tohleto povedlo. O prvním místě nebylo pochyb. Asi to není náhoda, protože v užším finále tento čas ještě skrouhli na 11,86.

Děti pokračují v lovu bodů  v sobotu 18. 6. 2016 na tradičně perfektně připravené soutěži v Dřešíně. Zde se koná velký hasičský den s ligovou soutěží dětí, okresním kolem dětí a odpoledne okresní bodovanou soutěží mužů, žen a veteránů. Tam rozhodně nesmíte chybět. Když dá Třísov za tmy 11,99, to jsem zvědavý, co za světla. Deset?

                                                                                                                                 Mak