8. ročník dětské noční – Benešova Hora

29.07.2014 19:09

8. ročník dětské noční – Benešova Hora

Jeden z vrcholů pro dětské soutěžící nastal v tradičním termínu v polovině prázdnin. Tentokráte 26.7.2014 přidali pořadatelé z Benešovy Hory už osmý korálek na šnůrku nočních dětských soutěží. Jinak též zvaný Memoriál Václava Maurice o putovní pohár. A tak se čeká, až svatý Petr „zhasne“ a za nočních stínů se odehraje tato legendární dětská noční hasičská show. A do ticha údolí se tak nese řev mašin.

Ještě před velkou tmou se potýkají s hadicemi borci z přípravky. Nožičky běží, co čtyřletý požárník může. A v tomto velkém souboji nakonec vítězí domácí, to je radosti a křiku okolo. 30,29 pro budoucí „kobráky“. Obhájci loňského vítězného dortíku jsou pro tentokrát druzí. Ale to Sousedovicím rozhodně nevadí. 35,95. A bronzík urvaly pro sebe mařské hasičské naděje za 39,73. Velikánský potlesk pro všechny caparty.

Tradičně se zúčastní ve všech kategorií celkem hodně přes třicet týmů ze všech koutů Šumavy a i dál. Nemohu opravdu jmenovat všechny, byl by to elaborát na pět stran. Tak aspoň jmenovitě a časovitě k desítce. A začneme mladší. Velká škoda pro Horní Poříčí – 16. místo – 87,01. 15. Litochovice – 83,37, 14. Bohumilice – 79,50, 13. Zdíkov – 33,81, 12. Vacov A - 27,03, 11. Křenovice (okres Písek) – 24,46. Nevadí, že se to nepovedlo, asi v některých případech teklo dost slziček. Příště to bude jinak. Top-ten nám uzavírá další „nováček“, i když na Strakonicku to žádný nováček není. Už jsme sousedy ze Střelských Hoštic lákali na tuhle soutěž hodně dlouho. Tak se konečně ukázali. 22,51 přináší 10. místo. 22,25 – to už dosahuje další tradiční účastník, v rámci družby hasičů přijeli až ze Senetářova, okres Blansko. Vezou si domů deváté ceny. Asi jsou v Žihobcích slušný oddíl hasičů. Už tu máme lví koťata s označením B. A nevedou si špatně tyhle budoucí šelmičky. Fíkáč je jistě spokojen s osmou a 21,73. Další velikánský ryk je provázel celý útok. Ale nevadí, mladší místní borci to dosáhli na sedmičku. 21,16. A máme tady další Jámo-vražedný minisouboj o pětku patrně. Trošku horší je Jáma s označením A, ale atakuje tu dvacítku. 20,78 přináší za teplé letní noci šestku. A tak je logicky lepší Jáma s označením B, ta obsazuje pátou pozici za 19,96. A jdeme dál. Stabilní to vacovský účastník s označením B při trápení A týmů je už na dohled medaile, žel proti jsou hned tři týmy. 19,54 – ale brambůrky mají v Hoře dobrý. Asi svůj rekord, pokud si pamatuju, totiž vystřihly modré Sousedovice. 17,60 má hodnotu a je nutné ho dále posunout níže. Ale přináší jenom bronzík. Další rekordní čárku mají na svědomí už pořádně otrkaná žihobecká lvíčata s označením A, 17,01!!!! Tohle je pěkně zakousnutá kořist. Chutná po stříbru však. Loňský obhájce po výpadku v Budilově opět zabral, v 16,72 utnul časomíru a po roce opět Třísov tedy vítězí. 

A pokračujeme za svitu hvězd do kategorie starší. Sousedovice – NP, 21. Střelské Hoštice – 53,58. 20. Stachy – 42,97, 19. Zdíkov – 41,85, 18. Chyšky – 35,82, 17. Bohumilice – 28,10. 16. Křenovice – 27,34. 15. Horní Poříčí – 27,28. 14. Besednice – 26,07. 13. Benešova Hora – škoda, no – 24,28. 12. Senetářov A – to je patálie – 23,96. 11. Vacov B – 20,14. Všechna výše uvedená družstva jistě myslela na vyšší posty a na lepší časy, tak o pět až deset vteřin níže. Škoda převeliká, smutek a protáhlé obličeje jste mohli tam nad autoservisem jistě zaznamenat. Chlum už známe, jejich starší vrstevníci sem tam přijedou na dospělou ligu. No následovníky mají šikovné věru, desítka za 19,93. I myslivečkové dorůstají dole v Dolanech v pořádně rychlé myslivce, možná mysleli výše. Ale časem to bude dobrý a Dolany budou postrachem, třeba už příští rok. 19,65 přináší devátý diplom. Starší Třísov se už taky dobře zabydlel ve startovním poli starší kategorie a zkvalitnil tu konkurenci na šumavské lize. 18,79 dobrý útok do tmy a osmý uloupený flek. Sousedi z protějšího kopce se taky snažili, „a čo chýbalo“ k lepšímu času a lepšímu umístění. Bude to ještě boj a vacovské áčko bude chtít do něj promluvit. 18,52 – sedma jako Brno. O totéž se snaží mermomocí rudí koně z Dřešína, úspěšně dávají zapomenout na tu patálii v Žihobcích. Jen tak dál, hyje.!! 18,01 přináší šestku na diplomu. Benešov nad Černou – nevím, neznám, ale doufám, že budou jezdit. Když už od Krumlova dorazí Třísov, Benešov nad Černou přivítáme taky. A jsou též pekelně rychlí, 17,84 je však řadí na pětku. Sezóna zatím vychází též dřešínskému béčku, ty jedou jak „fýci“. Nekabonil bych se, někdo holt musí být čtvrtý. Za 16,55. Úspěšný výlet do Pošumaví tak absolvoval nakonec tým ze Senetářova s označením B, aspoň díky nim bylo na cestě dom v autobuse veseleji. 16,29 – Vláďa předává bronzový pohár. Pro stříbrný jdou tentokrát Žihobce. Ani 14,15 nestačí turbo-rychlým lvíčatům na celkové vítězství. Ale to nevadí, ještě dvě soutěže a může to být i jinak. Rekord ligy si totiž vzala opět Jáma, tento činí od této soboty 12,83. I ve starší kategorii tedy máme stejného vítěze, asi se putovnímu poháru moc líbilo v jámské klubovně…

Tak pokračuje tahle zážitky, skvělými výkony a super časy ověnčená letní noc na kopci na louce u obce jménem Benešova Hora. Mnozí si odvážejí i pěkné ceny. Ale všichni do jednoho odjíždějí s pocitem, že příští rok to bude lepší a že to všem ještě ukážou. Třeba se mnohá kouzla a prokletí benešovo-horské noci podaří na tom devátém ročníku odčarovat…

                                                                                                                                      MaK